Wycinarki laserowe

W firmie Jordi jesteśmy oddani niezawodności i jakości. Zapotrzebowanie to podstawa naszych działań i element każdego badania i procesu produkcyjnego. Dzięki niemu stworzyliśmy nową SERIĘ LUX – kulminację naszego oddania innowacji i rozwojowi.

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie wycinarek laserowych. Nasze doświadczenie w branży umożliwiło nam opracowanie SERII LUX.

SERIA LUX stanowi wyzwanie na każdym poziomie dla każdego innego produktu na rynku. Odkryj ją teraz i przekształć swoją firmę w środowisko produkcyjne oparte na doskonałości, precyzji i szybkości.

Wycinarki laserowe doskonale sprawdzają się w obróbce stali, stali nierdzewnej, metali niezależnych czy miedzi. W szczególności specjalizuje się w cieciu blach cienkich, na których jest zdolna wytworzyć detale o niezwykłej dokładności.

To urządzenie wyróżnia się chirurgiczną precyzją w sposobie cięcia na wymiar. Dzięki niej będziesz mógł nadać danemu materiałowi pożądany kształt szybko i starannie. Pozytywny przebieg procesu obróbki jest gwarantowany poprzez niską krawędź cięcia z niewielką strefą wpływu ciepła.

Potrzebujesz urządzenia, które będzie w stanie wyciąć naprawdę małe i skomplikowane kształty? Mamy dla Ciebie wycinarki laserowe, które wyróżniają się na tle innych sprzętów niezwykłą precyzją i skrupulatnością cięcia. Dzięki zaawansowanej technologii wycinarek nie będziesz musiał martwić się o pęknięcia i rysy w strukturze swojego materiału.

JORDI jest hiszpańską firmą założoną w 1970 roku przez Petera Jordi. Z rodzinnego biznesu przekształciła się w przedsiębiorstwo o światowym zasięgu. Obecnie jest jednym z liderów na rynku maszyn do plastycznej obróbki blachy. W KOMO możesz zdobyć ich produkty i cieszyć się wieloletnim, bezawaryjnym użytkowaniem. Nie zwlekaj i stań się zadowolonym właścicielem już dziś!

JAKOŚĆ „MADE IN EUROPE”

SERIA LUX została zaprojektowana i jest produkowana wyłącznie w Hiszpanii. Wierzymy w nasz przemysł i wiemy, że jesteśmy krajem o najwyższym poziomie innowacji przemysłowej na świecie. Z tego powodu chcieliśmy, aby SERIA LUX tworzyła środowisko produkcyjne spełniające oczekiwania odbiorców.

Ponadto wszystkie podzespoły SERII LUX są wytwarzane i produkowane w Europie, ponieważ wierzymy w jakość i doskonałość każdego elementu tworzącego nasze maszyny. Z tego powodu wybieramy materiały tworzone w otoczeniu doświadczenia, innowacji i technologii.

Z drugiej strony prowadzimy wyczerpujące kontrole jakości w celu zapewnienia doskonałego funkcjonowania SERII LUX.

Dzięki firmie Jordi osiągniecie Państwo jakość, szybkość i precyzję w każdej fazie produkcji w swojej firmie. Wszystko dzięki naszej europejskiej jakości.

PROCES PRODUKCYJNY I KONTROLA JAKOŚCI

Etapy produkcji SERII LUX są znormalizowane i certyfikowane w celu zapewnienia najwyższej jakości w każdym czasie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w dziedzinie obrabiarek sterowanych numerycznie.

Zachowujemy pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym, dzięki czemu SERIA LUX stanowi najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Doskonale znamy wymagania rynku, dzięki czemu potrafimy dostosować do nich nasze maszyny, wykraczając poza normy produkcyjne.

Oprócz tego doskonale znamy historię i lokalizację każdego modelu SERII LUX, dzięki czemu możemy zaoferować najlepszą obsługę posprzedażową.

LATAJĄCA OPTYKA

SERIA LUX wykorzystuje zasadę latającej optyki (z ang. Flying Optics). Oznacza to, że arkusz pozostaje nieruchomy w uchwycie kasetowym maszyny, podczas gdy głowica laserowa przemieszcza się w kierunkach X i Y.

Taka konstrukcja zapewnia duże przyspieszenie prędkości pracy, rzędu 2G, a w połączeniu z systemem bezpośredniego pomiaru pozycji absolutnej gwarantuje maksymalną precesję geometryczną podzespołów.

SYSTEM WYDZIELONYCH ODCIĄGÓW

SERIA LUX została wyposażona w system wydzielonych odciągów usuwających pył i zawieszone cząsteczki w trakcie cięcia. W ten sposób gwarantowana jest maksymalna precyzja cięcia, a konieczność czyszczenia jest ograniczana do minimum.

MECHANIZM ZĘBATKOWY

SERIA LUX została wyposażona w system napędowy z mechanizmem zębatkowym Wittenstein, zapewniający takie same prędkości i osiągi jak w przypadku silnika liniowego, ale eliminujący problemy z pogorszeniem jakości i zanieczyszczeniem. (prędkość sumaryczna SP + 2G, 280 m/min).

KABINA OCHRONNA Z DRZWICZKAMI

SERIA LUX została wyposażona w drzwiczki boczne (drzwiczki po jednej stronie, roleta po drugiej) umożliwiające łatwy i bezpieczny dostęp do wnętrza maszyny. Ułatwiają konserwację i czyszczenie, eliminując potrzebę demontażu jakichkolwiek elementów maszyny, co ogranicza pogorszenie jakości i zużycie

SYSTEM ZMIANY STOŁU

SERIA LUX została wyposażona w automatyczny system zmiany stołu za pomocą bramy napędzanej serwomotorami, ułatwiający załadunek i rozładunek elementów i arkuszy. Istnieje również możliwość instalacji zautomatyzowanej wieży załadunkowej i rozładunkowej, co pozwoli jeszcze bardziej zautomatyzować proces.

PODWÓJNA KONSTRUKCJA

Dwie konstrukcje bazowe zamiast jednej. Dzięki temu wibracje nie występują, a maszyna jest dużo bardziej precyzyjna i umożliwia zastosowanie większej prędkości i przyspieszenia.

PODWÓJNA GŁOWICA

Maszyna umożliwia montaż drugiej głowicy tnącej z niezależnym rezonatorem, co pozwala na podwojenie produktywności.
Możliwość pracy w tandemie lub niezależnie z jedną albo drugą głowicą

GŁOWICA TNĄCA Z OBRÓBKĄ 4- I 5-OSIOWĄ

Opcja dla ukosowania.
Możliwość równoczesnej pracy z interpolacją dwóch osi (czwartej i piątej).

SYSTEM WYDZIELONYCH ODCIĄGÓW

System wydzielonych odciągów usuwa pył i zawieszone cząsteczki w trakcie cięcia. W ten sposób gwarantowana jest maksymalna precyzja cięcia, a konieczność czyszczenia jest ograniczana do minimum.

LATAJĄCA OPTYKA

SERIA LUX wykorzystuje zasadę latającej optyki (z ang. Flying Optics). Oznacza to, że arkusz pozostaje nieruchomy w uchwycie kasetowym maszyny, podczas gdy głowica laserowa przemieszcza się w kierunkach X i Y.
Taka konstrukcja zapewnia duże przyspieszenie prędkości pracy, rzędu 1G, a w połączeniu z systemem bezpośredniego pomiaru pozycji absolutnej, gwarantuje maksymalną precesję geometryczną podzespołów.

MECHANIZM ZĘBATKOWY

SERIA LUX została wyposażona w system napędowy z mechanizmem zębatkowym Wittenstein, zapewniający takie same prędkości i osiągi, jak w przypadku silnika liniowego, ale eliminujący problemy z pogorszeniem jakości i zanieczyszczeniem. (prędkość sumaryczna SP + 1G, 140 m/min).

KABINA OCHRONNA Z DRZWICZKAMI

SERIA LUX została wyposażona w drzwiczki boczne
(drzwiczki po jednej stronie, roleta po drugiej), umożliwiające łatwy i bezpieczny dostęp do wnętrza maszyny. Ułatwiają konserwację i czyszczenie, eliminując potrzebę demontażu jakichkolwiek elementów maszyny, co ogranicza pogorszenie jakości i zużycie.

AUTOMATYCZNY SYSTEM ZMIANY STOŁU

SERIA LUX została wyposażona w automatyczny system zmiany stołu za pomocą zespołu hydraulicznego, ułatwiający załadunek i rozładunek elementów i arkuszy.

INFORMACJE TECHNICZNE

LUX SERIES 3015 4020 6020 8020 12030 18030
Obszar roboczy 3100 x 1550 4100 x 2100 6100 x 2100 8100 x 2100 12000 x 3100 18000 x 3100
Szybkość w osi X 170 m / Min 110m / Min 110m / Min
Szybkość w osi Y 220 m / Min 110m / Min 110m / Min
Szybkość sumaryczna 280 m / Min 155m / Min 155m / Min
Precyzja pozycjonowania 0,02 mm
Powtarzalność procesów 0,02 mm
CNC ESAUTOMOTION 660 PC TOUCH
Maks. obciążenie 2.000 kg 3.500 kg 5.000 kg 7.500 kg 16.500 kg 22.000 kg
Moc Od 2 kW do 12 kW
Całkowite wymiary instalacji
Wysokość 2500 mm 2900 mm 2900 mm
Długość 9000 mm 10500 mm 13250 mm 16000 mm 32000 mm 44000 mm
Szerokość 5000 mm 5800 mm 5800 mm 5800 mm 7500 mm 11500 mm
Masa 12500 kg 19200 kg 24000 kg 29000 kg 36000 kg 65000 kg

CNC Esautomotion S675 PC TOUCH

Wyświetlacz 21″ TFT LCD, SXGA-1280×1024

CPU 2 GHz, AMD Embedded GX-420CA.
Windows 10 Ultimate.
Do 31 osi w 10 różnych kanałach
20 GB HDD (SATA).
4 × USB 2.0.

Podłączanie urządzeń peryferyjnych poprzez protokół EtherCat.

Zintegrowany system diagnostyczny z usługą Telecare.

Oprogramowanie LANTEK-Expert CUT-PLUS (System automatycznego rozmieszczania i cięcia elementów).

Głowica tnąca Precitec Pro-Cutter z funkcją AutoFocus i czujnikiem pojemnościowym do śledzenia konturów i utrzymywania stałej wysokości.

ZALETY I KORZYŚCI

SERWIS POSPRZEDAŻOWY

SERIA LUX jest objęta doskonałym i niezrównanym serwisem posprzedażowym.
Otrzymujecie Państwo 24-miesięczną gwarancję na całą maszynę, a dodatkowo rezonator jest objęty gwarancją wydłużoną o 12 miesięcy – w sumie 36 miesięcy.

SZYBKOŚĆ I PRECYZJA

Naszym celem nie jest samo dostarczanie produktów. Dbamy o spełnianie potrzeb w rekordowym czasie poprzez redukcję kosztów.
Jednym z naszych priorytetów jest praca nad skróceniem czasu instalacji i wykonania Państwa maszyny SERII LUX.

PERSONALIZACJA

Czy zastanawialiście się Państwo kiedyś nad posiadaniem maszyny SERII LUX z logo Państwa firmy?
Ta chwila nadeszła.
Prosimy sprawdzić nasze opcje personalizacji.